Ogłoszenia parafialne

Niech prawda o Bożej Miłości płynąca z Betlejemskiej Groty napełnia Wasze serca pokojem i nadzieją na kolejny nadchodzący 2020 rok. Z kapłańskim Błogosławieństwem na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia – ojcowie Barnabici parafii św. Antoniego M. Zaccarii w Warszawie.

 

Czwarta Niedziela Adwentu,

22 grudnia 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Trwa liturgiczny okres Adwentu, który jest przygotowaniem do Uroczystości Bożego Narodzenia. W dni powszednie Roraty o godz. 6.30 Po Roratach zapraszam dzieci i rodziców do Domu Chleba na gorącą czekoladę. W okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

 

 • W kościele jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze, higieniczne i chemiczne, z których przygotowujemy paczki świąteczne dla osób ubogich i potrzebujących z naszej parafii. Szczegółowa lista potrzebnych produktów znajduje się na tablicy przy zakrystii. Większość paczek została już przekazana potrzebującym. Bóg zapłać za wszelkie dary.

 

 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki, sianko i świece Caritasowi na stół wigilijny.

 

 • Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. tylko o godz. 6.30 – roraty i o godz. 8.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 • 24 grudnia – tradycyjnie organizujemy Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych, biednych i bezdomnych w Domu Chleba o godz. 14.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich potrzebujących.

 

 • Pasterka o godz. 24.00, a po niej złożymy sobie życzenia i podzielimy się opłatkiem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki.

 

 

 • 25 grudnia - środa – Uroczystość Narodzenia Pańskiego - Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

 

 • 26 grudnia - czwartek – Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

 

 • 27 grudnia - piątek – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

 • 28 grudnia - sobota – Święto św. Młodzianków Męczenników. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 19:00 zostanie odprawiona kolejna Msza Święta o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego pod przewodnictwem Biskupa Piotra Jareckiego.

 

 

 • Wydajemy gorące posiłki w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00 do 13.00, z wyjątkiem czwartków, gdy wydawane są od godz. 13:00 do 14.00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe i higieniczne do Poradni Miłosierdzia.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 7 stycznia lub środę 8 stycznia o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 13 stycznia 2020 roku, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • Zmarły nasze parafianki śp. Bożena Alicja Ochocka i śp. Maria Barbara Świątek.