Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa –

Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia,

29 grudnia 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy rodziny naszej parafii, zwłaszcza te przeżywające trudności i kryzysy. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych.

 

 • 31 grudnia – wtorek – o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za miniony rok, a po niej nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

 

 • 1 stycznia 2020 roku – środa – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Przypominamy wiernym o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w tym dniu. Tego dnia będziemy obchodzić 53. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”.

 

 • 2 stycznia – czwartek – Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

 

 • 3 stycznia – piątek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

 

 • 4 stycznia –o godz. 10:00 spotkanie kolędowe dla róż różańcowych w sali dolnej domu zakonnego. Po nim jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

 

 • Serdecznie zapraszamy na Góralski koncert kolęd w wykonaniu Jana Karpiela – Bułecki i Przyjaciół, który odbędzie się w naszym kościele 5 stycznia(niedziela) o godz. 18:00. Wstęp wolny.

 

 • W tym tygodniu rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe naszych Parafian. Wizyty kolędowe rozpoczynamy w dniu 2 stycznia 2020, od ulicy Królowej Marysieńki 19 i segmentów. W następnym tygodniu odwiedzimy parafian zamieszkałych przy ulicy Królowej Marysieńki 21 i 31 (część pierwsza) oraz ulicach: Resorowej, Radosnej, Jabłonowskiego i Podgórskiej. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich znajduje się na tablicy ogłoszeń.

 

 • Wydajemy gorące posiłki w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00 do 13.00, z wyjątkiem czwartków, gdy wydawane są od godz. 13:00 do 14.00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe i higieniczne do Poradni Miłosierdzia.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 7 stycznia lub środę 8 stycznia o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego.

    

 • Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 13 stycznia 2020 roku, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • Odeszli do Pana nasi parafianie śp. Jadwiga Waśko i śp. Bolesław Zawadka.