Ogłoszenia parafialne

Szósta Niedziela Zwykła

16 lutego 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

Zakończyliśmy tegoroczne wizyty duszpasterskie naszych Parafian. Wszystkim, którzy nas serdecznie i życzliwie przyjmowali, składamy gorące podziękowania. Cieszymy się, że mogliśmy z Wami się pomodlić pobłogosławić wasze mieszkania i domy oraz poznać– chociaż po części –  radości i smutki dnia codziennego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary pieniężne składane z racji kolędy.

 

·       Comiesięczne spotkanie duszpasterstwa małżeństw odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

 

·       20 stycznia – czwartek - Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

 

·        22 lutego w sobotę zapraszam wszystkich parafian na zabawę karnawałową. Start godz. 20.00. Mile widziane dary stołu.

 

·        22 lutego – sobota – Święto Katedry św. Piotra Apostoła.

 

·       Wydajemy gorące posiłki w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00 do 13.00, z wyjątkiem czwartków, gdy wydawane są od godz. 13:00 do 14.00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe i higieniczne do Poradni Miłosierdzia.

 

·       Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 3 marca lub środę 4 marca o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnegoPrzypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

·        Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 2 marca, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

·        Spotkanie dla młodzieży z klas ósmych rozpoczynającej przygotowanie  do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) odbędzie się w środę 4 marca, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

·       Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 

·       W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.

 

·          W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·          Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.

 

·       Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

·       W czwartek, 20 lutego o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Jego tematem będzie: Czas to miłość. Społeczna krucjata miłości. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich przy ulicy Miodowej.

 

·       Zamarła nasza parafianka śp. Maria Budziak-Nadrowska.