Ogłoszenia parafialne

Siódma Niedziela Zwykła

23 lutego 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

·       Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

·       Od dzisiaj do 29 lutego przeżywamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Prosimy o podjęcie w tym tygodniu różnych form modlitwy w intencji trzeźwości narodu. Zachęcamy też wiernych do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich.

 

·        26 lutego - Środa Popielcowa – Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. po homilii kapłan pobłogosławi popiół a następnie posypie nim głowy wiernych. Tego dnia obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu do obchodu świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to czas nawrócenia, modlitwy i pokuty.

 

·        Również w środę Popielcową tradycyjnie rozpoczyna się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz i ramowy program został wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła.

 

·        Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu                o godz. 17.00

 

·        Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św.

 

·        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.10. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

·        Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.

 

·       28 lutego – piątek – w ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego będzie miała miejsce Droga Krzyżowa, podczas której odbędzie się uroczyste wprowadzenie odrestaurowanego Cudownego Krucyfiksu z Kaplicy Baryczków do Archikatedry Warszawskiej.  Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta o godz. 17.30 w kościele Nawiedzenia NMP( ul. Przyrynek 2), a o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Rafała Markowskiego. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach wszystkich księży i wiernych naszej archidiecezji.

 

 

·       Wydajemy gorące posiłki w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00 do 13.00, z wyjątkiem czwartków, gdy wydawane są od godz. 13:00 do 14.00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe i higieniczne do Poradni Miłosierdzia.

W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.

 

·       Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 3 marca lub środę 4 marca o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnegoPrzypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

·        Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 2 marca, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

·        Spotkanie dla młodzieży z klas ósmych rozpoczynającej przygotowanie  do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) odbędzie się w środę 4 marca, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

·       Uwaga!!!  
Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

·       W dniu 7 czerwca br. o godz. 12.00 odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do kancelarii parafialnej lub zakrystii do 15 marca można zgłaszać chęć udziału w tej uroczystości w celu uzyskania karty wstępu  na placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

·       W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.

 

·          W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

·          Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.

 

·       Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

·       Zmarła nasza parafianka śp. Olimpiada Stelmaszczyk.