Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Adwentu

20 grudnia 2020 roku

 • W naszym Kościele są wystawione kosze na paczki świąteczne dla osób potrzebujących, biednych i bezdomnych z naszej parafii. Szczegółowa lista najbardziej potrzebnych produktów znajduje się przy wejściu do zakrystii. Bóg Wam zapłać za okazane wsparcie i pomoc. Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na działalność charytatywną naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Jeżeli znacie Państwo osoby biedne w Waszym sąsiedztwie prosimy
  o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli przygotować im paczki na święta.
 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, sianko, wodę święconą oraz świece Caritasowe.
 • Trwa liturgiczny okres Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W dni powszednie Roraty odprawiane są o godz. 6.30. Tematem tegorocznych rorat są wezwania z litanii do Imienia Jezus. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 • 24 grudnia – czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. o godz. 6.30 i 8.00. Nie ma Mszy św. 18.00. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Uroczysta Msza św. zwana Pasterką zostanie odprawiona o godz. 24.00.
 • 25 grudnia - piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego - święto nakazane - Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 • 26 grudnia - sobota – Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze św. jak w każdą niedzielę (o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00).
 • W wigilię i w okresie świąt (tj. od 24 grudnia do 27 grudnia br. włącznie) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy związane z sakramentami proszę zgłaszać do środy (23 grudnia) włącznie. W nagłych sprawach zapraszamy również po Mszach świętych do zakrystii.
 • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona w inny sposób. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Więcej szczegółów po Nowym Roku.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
 • Katechezy dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej do dnia 17 stycznia 2021 r. zostają zawieszone. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Można jeszcze składać kartki z wypominkami rocznymi. Bardzo proszę
  o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.Wypominki można przesyłać również  drogą e-mailową: kancelaria@parafiabarnabici.pl  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji wypominek.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 • Zmarli nasi Parafianie śp. Ewa Czajka – Perzyńska i Krzysztof Tragarz. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu.