Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30 maja 2021 roku

 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • Dzisiaj o godz. 11.00 podczas Mszy św. połączonej z promocją ministrancką  10 kandydatów otrzyma alby oraz 2 kandydatów otrzyma szarfy. Wspierajmy ich naszą modlitwą, aby pięknie posługiwali w naszej parafii.
 • 31 maja – poniedziałek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • 1 czerwca – wtorek – Wspomnienie św. Justyna, Męczennika. W tym dniu o godz. 17.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na próbę przed procesją Bożego Ciała.
 • 3 czerwca – czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze  św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się  procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Nie będzie w tym roku procesji ulicami naszej parafii, ograniczymy ją do terenu przykościelnego. Można przynosić płatki kwiatów do wykorzystania w trakcie procesji. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna
 • 4 czerwca – piątek W tym dniu przypada 33. rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o nim w modlitwie. To również pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • 5 czerwca – sobota – Wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika. Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.
 • Za tydzień w niedzielę 6 czerwca o godz. 18.00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy psalmami.
 • Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 14 czerwca o godz. 19:00.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 •  Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. 
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarła nasza parafianka: śp. Janina Kret.