Ogłoszenia parafialne

Dziesiąta Niedziela Zwykła

6 czerwca 2021 roku

 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • Dzisiaj o godz. 18.00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory. Zapraszamy do wspólnej modlitwy psalmami.
 • 7 czerwca jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 • 8 czerwca – wtorek – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 • 9 czerwca – środa Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego
 • 11 czerwca – piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze  św. o godz. 7.00, 8.00, i 18.00. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
 • 12 czerwca – sobota - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • Kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 14 czerwca o godz. 19:00.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych (w tym odległości 1,5 m między osobami). Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.