Ogłoszenia parafialne

Jedenasta Niedziela Zwykła

13 czerwca 2021 roku

 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • 14 czerwca – poniedziałek – Wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
 • Kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędą się w poniedziałek 14 czerwca i ostatnie przed wakacjami w poniedziałek 21 czerwca o godz. 19:00.
 • 17 czerwca – czwartek Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki przy wyjściu z kościoła. Zostanie odczytana w trakcie modlitwy.
 • W piątek 18 czerwca o godz. 19.15  Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza do Kościoła na Wieczór Przy Sercu Jezusa. W programie konferencja dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę 20 czerwca będziemy obchodzić święto Patrona naszej parafii.  Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.
 • W przyszłą niedzielę – 20 czerwca – podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście zakończymy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy dyrekcje, nauczycieli, wychowawców, katechetów,rodziców, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr. 300 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 oraz  Przedszkola Nr 56 „Wesołe Kubusie” przy ul. Gubinowskiej 28/30, Przedszkola Nr 300, przy ul. Portofino 4 i Przedszkola Nr 427 „Kraina Radości” przy ul. Radosnej 11. 
 • Uroczystości odpustowe poprzedzi Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. W środę, czwartek i piątek – 16, 17 i 18 czerwca po Mszy św. o godz. 8.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00, z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Zmarli nasi parafianie śp.: Edward Zagrajek, Eugenia Mirowska, Tadeusz Kwieciński, Henryk Sobiecki, Barbara Czarnota i Janusz Zaremba.