Ogłoszenia parafialne

Dwunasta Niedziela Zwykła

20 czerwca 2021 roku

 • Dzisiaj obchodzimy święto Patrona naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30.Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego. Również dzisiaj o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. na zakończenie roku szkolno - katechetycznego.
 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00,
  w dni powszednie o godz. 8.00.
 • W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna codziennie – od poniedziałku do piątku - w godzinach od 18.30 do 19.30. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.
 • W czasie wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.  
 • 21 czerwca – poniedziałek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu o godz. 19:00 odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 • 24 czerwca – czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze  św. o godz. 7.00, 8.00, i 18.00
 • Z uwagi na złagodzone rygory sanitarne, Ks. Kardynał Kazimierz Nycz odwołał dyspensę od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. i świętach nakazanych.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" oraz "Anioła Stróża" prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 • Zmarł nasz parafianin śp.: Tadeusz Siemieniacki.