Ogłoszenia parafialne

Trzynasta Niedziela Zwykła

27 czerwca 2021 roku

 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00,
  w dni powszednie o godz. 8.00.
 • W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna codziennie – od poniedziałku do piątku - w godzinach od 18.30 do 19.30. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.
 • W czasie wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.   
 • 28 czerwca – poniedziałek – Wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika.
 • 29 czerwca – wtorek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze  św. o godz. 7.00, 8.00, i 18.00. Taca przeznaczona jest na Daninę św. Piotra.
 • 2 lipca – pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • 3 lipca – sobota Święto św. Tomasza Apostoła. Msze  św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec święty. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.
 • Z uwagi na złagodzone rygory sanitarne została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele oraz święta nakazane.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" oraz "Anioła Stróża", prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 • Zmarły nasze parafianki śp.: Genowefa Kaźmierczak i Krystyna Wilk.