Ogłoszenia parafialne

Szesnasta Niedziela Zwykła

18 lipca 2021 roku

 • W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00,
  a w dni powszednie o godz. 8.00.
 • W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna jest czynna codziennie – od poniedziałku do piątku - w godzinach od 18.30 do 19.30. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.
 • W czasie wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.
 • 22 lipca – czwartek Święto św. Marii Magdaleny.
 • 23 lipca – piątek Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 • 24 lipca – sobota  Wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 • Z uwagi na złagodzone rygory sanitarne została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszach św. niedzielnych oraz świętach nakazanych.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • Przedszkole o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus", prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z dyrekcją obu przedszkoli.
 • Zmarli nasi Parafianie: +Józef Kozłowski