Ogłoszenia parafialne

Image

Niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
30 grudnia 2012

Msze święte w niedziele:
godz. 8.00
godz. 10.00
godz. 12.00 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

 • Msze święte w dni powszednie:
  godz. 7.00, 18.00
 • 31 grudnia – poniedziałek - po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie starego roku.
 • 1 stycznia 2013 roku – wtorek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00.
 • 4 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • 5 stycznia o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Róż Różańcowych z racji pierwszej soboty miesiąca.
 • 6 stycznia – niedziela – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św., po Komunii św. odbędzie się błogosławieństwo kredy i kadzidła.
 • 9 stycznia – środa – godz. 19.00 katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, grupa II roczna.
 • 13 stycznia – niedziela – po Mszy św. godz. 10.00 spotkanie z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w sali katechetycznej. O godz. 16.00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży z zespołem Downa, aspergera, autyzmem itp.
 • 23 stycznia – środa – o godz. 19.00 katecheza dla młodzieży z klas III gimnazjalnych przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
 • Kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny Parafian. Od 2 stycznia do 5 lutego 2013 roku odwiedzimy Rodziny mieszkające przy ulicach: Zelwerowicza 11, Sobieskiego 22, Nałęczowskiej, Egejskiej, Capri, Portofino i Kartaginy. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich wisi na tablicy ogłoszeń.
  Kolęda to obrzęd błogosławieństwa całej rodziny w jej domu i dlatego prosimy o obecność wszystkich jej członków. Myślę, że możecie Państwo zwrócić się także do swoich pracodawców, by umożliwili Wam uczestniczyć w tym szczególnym spotkaniu.
  W czasie tej wizyty kapłan będzie wspólnie modlił się z całą rodziną, pobłogosławi domowników, którzy ucałują święty krzyż. Naszym zamiarem jest odwiedzenie wszystkich parafian bez względu na orientację polityczną czy nawet wyznaniową. Pragniemy pochylić się nad Państwa troskami, kłopotami ale także chcielibyśmy cieszyć się waszymi radościami i sukcesami.
  Spotkanie z kapłanem przychodzącym z Kościoła, w którym Chrystus jest centrum wspólnoty chrześcijan, musi pobudzać także do aktywności. Kolęda jest więc świetną okazją, by porozumieć się, porozmawiać na temat konkretnej roli danej osoby w życiu rodziny parafialnej.
  Jednocześnie informuję, że kapłani nie będą przyjmowali żadnych ofiar pieniężnych. Osoby, które mają życzenie złożyć ofiarę na spłatę zaciągniętych długów na budowę kościoła mogą to uczynić w naszym kościele składając ofiary na tacę, w kancelarii parafialnej lub wpłacając na konto bankowe. Proszę więc wszystkich Parafian o ofiarność płynącą z wiary.
  Należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie zapalone świece, wodę święconą z kropidłem ( świece i wodę z kropidłem można nabyć w kancelarii parafialnej). Wizyty duszpasterskie odbywają się w godz. od 16.00 do 22.00.
 • Wypominki można składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.
  W każdą niedzielę listopada o godz. 18.00 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.
  W naszym kościele wykonano nową posadzkę kamienną wraz ogrzewaniem podłogowym. Obecnie pilną potrzebą jest wykonanie brakujących wiatrołapów-drzwi pozwalających na zmniejszenie strat cieplnych i ograniczenie kosztów ogrzewania. Wiatrołapy (4 pary drzwi ze ściankami krucht bocznych), których realizacja wynika z warunków technicznych, zwiększą izolacyjność akustyczną, oraz poprawią funkcjonalność wnętrza kościoła. Forma i materiał nawiązywać będzie do istniejącej stolarki dębowej i zmierzać do ukształtowania przestrzeni kaplic bocznych św. Antoniego M. Zaccarii oraz kaplicy św. Pawła. Przeszklenia nawiązywać będą kolorystyką do wykonanych witraży, ograniczą wgląd z zewnątrz co umożliwi większe skupienie.
  Całość będzie kontynuacją prac przy ujednolicaniu i dopełnianiu wystroju wnętrza Domu Bożego. Koszt prac stolarskich ww. wiatrołapów to 70.000,00 złotych + VAT.
  Liczę na Państwa ofiarność – niech Bóg udzieli błogosławieństwa Ofiarodawcom.
 • Wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych i bezdomnych z naszej parafii.
  Posiłki są wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.
  Bardzo są nam potrzebne artykuły mięsne, tłuszcze, przeciery i warzywa na których można gotować zupy. Można też wypożyczyć z parafii termos i przywieźć ugotowaną zupę z domu.
 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
 • W okresie Adwentu i Bożego Narodzenia nie ma Adoracji Krzyża.
 • Spotkania dla ministrantów i kandydatów na ministrantów - sobota, godz. 11.00
 • Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budowąkościoła jak również działalność charytatywną parafii.
 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.
  Obrzędy pogrzebowe z Mszą św. i z ostatnim pożegnaniem włącznie, w których uczestniczy rodzina, wspólnota parafialna, przyjaciele i znajomi, powinny być celebrowane przed kremacją ciała ludzkiego. Natomiast po spopieleniu zwłok sprawuje się obrzęd związany ze złożeniem urny w grobie.
  Obrzędy pogrzebowe z ostatnim 
  pożegnaniem należy celebrować w kościele lub kaplicy cmentarnej bądź w pomieszczeniu krematorium według form podanych w księdze liturgicznej zawierającej Obrzędy pogrzebu.
  Stolica 
  Apostolska wyjaśnia, że „nie wydaje się stosownym, aby nad prochami celebrowano obrzędy, które mają na celu uczczenie ciała zmarłego. Nie chodzi tutaj o potępienie kremacji, ale o zachowanie prawdziwości i czytelności znaku liturgicznego.
 • Zmarli nasi Parafianie śp.: Czesława Sotomska, Jadwiga Kazimiera Głowacka..