• Dwunasta Niedziela Zwykła

Msze święte w niedziele:

godz. 11.00 – dla rodzin

godz. 12.30 – suma

• Msze święte w dni powszednie:

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

• W miesiącu lipcu i sierpniu, w niedziele i święta nie będzie Mszy św.
    o godz.11.00, w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

W lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.00 dla dzieci
i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu są odprawiane codziennie w dni powszednie o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.15.

• Dziś, w naszej parafii przypada uroczystość odpustowa ku czci Patrona św. Antoniego M. Zaccarii. O godz. 12.30 – uroczysta suma. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

Serdecznie zachęcamy do zatrzymania się po Mszy św. na wspólne świętowanie i poczęstunek.

Od godz. 16.00 do 20.00 serdecznie zapraszamy na piknik parafialny.

O godz. 18.00 wystąpi zespół RAGTIME DUO AND COMPANY,
w składzie: Mieczysław Mazur – piano, Andrzej Jastrzębski – suzafon, Joanna Morea –vocal, saxofon, flet, Lech Szprot - vocal, saxofon, klarnet.

Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.

• Podczas Mszy św. o godz. 11.00 uroczyście zakończymy rok szkolny
    i katechetyczny.
    Serdecznie zapraszam dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wandy Rutkiewicz przy ul. Gubinowskiej 28/30 oraz Przedszkola Nr 56 „Wesołe Kubusie” przy ul. Gubinowskiej 28/30 i Przedszkola Nr 300, przy ul. Portofino 4, jak również zapraszam rodziców z dziećmi i nauczycieli z przedszkoli Ojców Barnabitów: Dzieciątka Jezus i Anioła Stróża. Zapraszam rodziców, dzieci i młodzież na tę Mszę św.

• W dzisiejszą niedzielę - po wszystkich Mszach św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy mechaniczne.

• 24 czerwca – środa – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

• Wspólnota Ruch „Światło-Życie” działająca w naszej parafii serdecznie zaprasza na rekolekcje w Gorcach w dniach od 14 do 30 lipca. Zapraszamy młodzież, dorosłych i rodziny do przeżycia razem z nami tych pięknych rekolekcji. Informacje u o.Bogusława.

• Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. W dni powszednie można to zrobić w kancelarii parafialnej a w niedziele, po każdej Mszy św.
    w zakrystii.

• Zachęcamy do nabywania obrazków, ikon, medalików z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, aby Matka Boża była obecna w naszych domach.

Może to być także okazja do zrobienia komuś pięknego prezentu. Można to uczynić w niedzielę przed kościołem, a w tygodniu w kancelarii.

• Wydawanie odzieży dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
    i dla mężczyzn – w środy w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych i bezdomnych.

Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 60% ofiarowanego daru.

• W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

• W czwartki, o godz. 19.15 – spotkania wspólnoty Ruchu „Światło - Życie”.

• W każdy trzeci czwartek miesiąca, po wieczornej Mszy św. – modlitwa
    o wyzwolenie z nałogów i uzależnień, którą prowadzi wspólnota Ruchu „Światło - Życie”.

• Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca - Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Po Różańcu procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W kościele na zakończenie procesji pieśń maryjna. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

• W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla ministrantów.

• Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

• Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl

• Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

• Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

• Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

• Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
    z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

• Kancelaria parafialna jest czynna:

poniedziałek, piątek, sobota – godz. 16.00 – 19.00,

środa, czwartek – godz. 10.00 – 13.00,

we wtorki kancelaria parafialna jest nieczynna.

Od 1 do 31 lipca włącznie kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty w godz.: od 9.00 do 10.00 i od 18.30 do 19.30.

• Zasnął w Panu nasz Parafianin śp.: Krzysztof Jan Foks.