Ogłoszenia parafialne

 • Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

     6 listopada 2016

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz.  11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

  

 • Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.   

 

 

 • Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 

 • Dziś po Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00 w naszym kościele odbędzie się pokaz filmu „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy”.

 

 • 9 listopada – środa - Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

 • 10 listopada – czwartek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża
  i Doktora Kościoła.

 

 • 10 listopada – czwartek – rozpoczynamy Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, po wieczornych Mszach św.

 

 • 11 listopada – piątek -  Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Tego dnia przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości-Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00
  i 19.00.

 

 • 11 listopada – piątek – o godz. 18.00 - koncert Muzyki Polskiej z okazji Święta Niepodległości, w wykonaniu: Voytek Proniewicz – skrzypce, Orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

 

 

 

 • 12 listopada – sobota - Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa
  i Męczennika.

 

 • W przyszłą niedzielę – 13 listopada – o godz. 16.00 Msza św. specjalna dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

 

 • 16 listopada – środa – o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa II-roczna.

 

 

 • 21 listopada –poniedziałek– o godz. 19.30 spotkanie dla młodzieży z gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania – grupa I-roczna.

 

 • 1 stycznia 2017 roku – niedziela – o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

 

 • Miesiąc listopad, jest czasem wypominków za zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona
  i nazwiska swoich zmarłych.

Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane
w listopadzie 2016 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2016 roku do listopada 2017 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 7.00 od grudnia 2016 roku do listopada 2017 roku.

W każdą niedzielę listopada o godz. 18.15 będzie odmawiany Różaniec św. za zmarłych poleconych w wypominkach.

Bardzo proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

         Ofiary złożone wraz z wypominkami będą przeznaczone na remont   Domu Chleba: wymiana instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej,       zakup nowej kuchni i wyposażenia, instalacja wentylacji. Koszt całościowy prac budowlano-instalacyjnych około 60 tysięcy zł (sześćdziesiąt tysięcy zł). Stań za jakimś biednym, a będziesz dobrze żył.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.

 

 • Zapraszamy chłopców, po I Komunii Świętej do posługi ministranckiej. Spotkania dla ministrantów w soboty, o godz. 11.00. Wszelkie informacje u  o. Tomasz Więcha.

 

 

 • W parafii są udzielane bezpłatne korepetycje:

- z matematyki dla młodzieży. Zakres obejmuje nauczanie gimnazjalne, szkoły średnie oraz testy przygotowujące do matury.

Zajęcia prowadzi p. Zbigniew Rostkowski w – poniedziałek – godz. od 18.30 do 20.00.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej  w poniedziałek o godz. 16.30 lub w środę - o godz. 18.15 w sali katechetycznej domu zakonnego.

Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć
w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

Katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00.

Dzieci przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej 21 maja 2017 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Wydawanie odzieży oraz możliwość korzystania z Poradni Miłosierdzia:

dla kobiet we wtorki w godzinach od 8.00 do 12.00
i dla mężczyzn – w czwartki w godz. 8.00 – 12.00.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim przynoszącym odzież do Domu Chleba dla osób biednych bezdomnych. Proszę nie przynosić odzieży brudnej, podartej lub w inny sposób uszkodzonej, która stanowi niestety około 70% ofiarowanego daru.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. w tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Wspólnoty Różańcowe:

W każdą pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św.

O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

Każdego 13 miesiąca – Nabożeństwo Fatimskie:

Godz. 18.00 – Msza św.

Po Mszy św. procesja z lampionami z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św.

Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.

Podczas prowadzenia Różańca św. bardzo proszę o staranne, wyraźne wypowiadanie słów Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo… Prowadzący powinien mieć tekst modlitw przed sobą.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.

 

 • Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.

 

 • Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.

 

 • Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych
  z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.