• Siedemnasta Niedziela Zwykła
28 lipca 2013

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłacanie długów związanych z budową kościoła.

Msze święte w niedziele:
godz. 11.00 - dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

• Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

• Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu lipcu i sierpniu.

• 1 sierpnia – czwartek – przypada 69. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy św. będziemy się modlić za tych, którzy polegli w powstaniu.

• 2 sierpnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

• 3 sierpnia o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Róż Różańcowych z racji pierwszej soboty miesiąca.

• 6 sierpnia – wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

• 15 sierpnia – czwartek - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

• Ojciec proboszcz zaprasza wszystkich Parafian i osoby, które korzystają z duszpasterstwa w naszej parafii na swój jubileusz 25.lecia kapłaństwa. Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona w niedzielę - 25 sierpnia - o godz. 12.30.

• Miesięcznik Rodzin Katolickich – Nasza Arka – zaprezentował w swoim ostatnim numerze św. Antoniego M. Zaccarii, Założyciela Ojców Barnabitów i Patrona naszej Parafii. Gorąco zachęcam wszystkie rodziny z naszej parafii do nabycia tego miesięcznika aby lepiej poznać tego św. Patrona, który biegł jak szalony nie tylko do Boga ale także do bliźniego. Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

• Młodzież, która z różnych przyczyn nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania w gimnazjum, liceum, szkoła średnia, proszona jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej celem zapisania się na spotkania katechetyczne przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
Również osoby dorosłe, które nie otrzymały jeszcze sakramentu bierzmowania proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Dla tych osób zostanie zorganizowane przygotowanie do otrzymania tego sakramentu.

• Od nowego, 2014 roku, w naszej parafii zostaną zorganizowane katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

• W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

• W lipcu i sierpniu zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną wznowione po wakacjach.

• Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
• Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
• Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
• Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
• Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

• Zmarli z naszej parafii śp.: Bogusław Winter, Joanna Krystyna Kapłan, Wacław Flak.

• Od 1 do 31 lipca włącznie kancelaria parafialna jest czynna codziennie od poniedziałku do soboty w godz.: od 9.00 do 10.00 i od 18.30 do 19.30.