Ogłoszenia parafialne

• Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła
25 sierpnia 2013

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłacanie długów związanych z budową kościoła.

Msze święte w niedziele:
godz. 7.00
godz. 9.00
godz. 11.00 - dla rodzin
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

• Msze święte w dni powszednie:
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

• Ojciec proboszcz w dniu dzisiejszym zaprasza wszystkich Parafian i osoby, które korzystają z duszpasterstwa w naszej parafii na swój jubileusz 25.lecia kapłaństwa. Msza św. jubileuszowa zostanie odprawiona - o godz. 12.30. W oprawie Mszy Świętej i w koncercie okolicznościowym wezmą udział soliści, chór i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.
Serdecznie zapraszam także, na okolicznościowy poczęstunek o godzinie 18.00 podczas którego wystąpi Zespół The Warsaw Dixielanders. Będziemy mogli wysłuchać repertuaru składającego się ze standardów jazzu tradycyjnego, a także ciekawych przeróbek polskich utworów z okresu przedwojennego i powojennego.

• 26 sierpnia – poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

• 8 września – niedziela -o godz. 16.00 - Msza św. specjalna dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami oraz ich Rodziców.

• Zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej.

• Młodzież, która z różnych przyczyn nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania w gimnazjum, liceum, szkoła średnia, proszona jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej celem zapisania się na spotkania katechetyczne przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
Również osoby dorosłe, które nie otrzymały jeszcze sakramentu bierzmowania proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Dla tych osób zostanie zorganizowane przygotowanie do otrzymania tego sakramentu.

• Od nowego, 2014 roku, w naszej parafii zostaną zorganizowane katechezy dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

• W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

• W lipcu i sierpniu zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną wznowione po wakacjach.

• Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
• Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
• Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
• Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
• Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

• Zmarli nasi Parafianie śp.: Teresa Boruta, Krystyna Czarnecka.