Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Adwentu,

15 grudnia 2019

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 6.30, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 6.30, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete! Radujmy się, bo Pan jest już blisko!”

 

 • Trwa liturgiczny okres Adwentu. W dni powszednie Roraty o godz. 6.30 Po Roratach zapraszam dzieci  z rodzicami do Domu Chleba na gorącą czekoladę. W okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

 

 • 19 grudnia – czwartek - Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

 

 • W kościele są wystawione kosze na artykuły spożywcze, higieniczne, chemiczne oraz różne, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób ubogich, biednych i potrzebujących z naszej  parafii. Szczegółowa lista potrzebnych produktów znajduje się na  czerwonej tablicy przy zakrystii.

 

 • Jeżeli znacie Państwo osoby biedne w Waszym sąsiedztwie prosimy
  o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej lub do księży pracujących w parafii. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli przygotować im paczki na święta.

 

 • 24 grudnia – tradycyjnie organizujemy Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych, biednych i bezdomnych w Domu Chleba. Tegoroczną Wieczerze Wigilijną rozpoczniemy o godz. 14.30.

 

 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki, sianko oraz świece Caritasowe.

 

 • Rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane codziennie od godz. 12:00 do 13.00, z wyjątkiem czwartków, kiedy to wydajemy posiłki od godz. 13:00 do 14.00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe i higieniczne do Poradni Miłosierdzia.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 17 grudnia lub środę 18 grudnia o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 13 stycznia 2020 roku, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • Zapraszamy na cykl spotkań pt. „Myśląc z Wyszyńskim”, poświęconych nauczaniu kard. Stefana Wyszyńskiego, organizowany przez Archidiecezję Warszawską. Najbliższe spotkanie w czwartek o godz. 18.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Temat debaty: „Rodzina: wyzwania i szanse współczesnej rodziny”.

 

 

 • W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Zapraszam osoby z dobrym i mocnym głosem na próby chóru parafialnego, który zaczynamy tworzyć w naszej Parafii. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w dolnej sali domu zakonnego.

 

 • Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej, do posługi ministranckiej.

 

 • Zwracam się z prośbą do osób, które mogłyby nam pomóc w sprzątaniu kościoła, w soboty w godzinach: 8.00 – 11.00.

 

 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.

 

 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Idziemy. Można tam znaleźć wiele ciekawych i interesujących artykułów o tematyce religijnej.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • Zmarł nasz parafianin śp. Bogdan Stanisław Kalinowski.