Ogłoszenia parafialne

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

1 marca 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 

 • 2 marca  przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

 • 3 marcawtorek  - przypada rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Warszawskiej – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie.

 

 • 4 marca – środa – Święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 • 6 marca  przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.

 

 • 7 marca jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec święty. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.

 

 • 8 marca  przypada II Niedziela Wielkiego Postu Ad Gentes. Będziemy ją obchodzili pod hasłem Eucharystia i misje. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Tego dnia ofiara do puszek jest przeznaczona na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

 

 • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00

 

 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św. około godz. 18.40.

 

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.10. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 • W Środę Popielcową, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczęła się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Terminarz i ramowy program został wywieszony w gablotach przy wyjściu z kościoła.

 

 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.

 

 • Wydajemy gorące posiłki w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Posiłki są wydawane od godz. 12:00 do 13.00, z wyjątkiem czwartków, gdy wydawane są od godz. 13:00 do 14.00. Pokornie prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować pożywne zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Prosimy także o ręczniki (mogą być używane) oraz środki opatrunkowe i higieniczne do Poradni Miłosierdzia.

W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.

 

 • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 3 marca lub środę 4 marca o godz. 17.30 w sali katechetycznej domu zakonnego.Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.

 

 • Spotkanie dla młodzieży klas I szkół średnich (grupa drugoroczna) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 2 marca, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Spotkanie dla młodzieży z klas ósmych rozpoczynającej przygotowanie  do sakramentu bierzmowania (grupa pierwszoroczna) odbędzie się w środę 4 marca, o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.

 

 • Uwaga!!!  
  Zarówno dzieci jak i młodzież z terenu Parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii bez względu na to, gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie są świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz miejsca zamieszkania.

 

 • W dniu 7 czerwca br. o godz. 12.00 odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do kancelarii parafialnej lub zakrystii do 20 marca można zgłaszać chęć udziału w tej uroczystości w celu uzyskania karty wstępu  na placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

 • Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze szkoły podstawowej  oraz przedszkoli z terenu naszej parafii odbędą się w dniach 9, 10, i 11 marca (poniedziałek, wtorek, środa) 2020 roku.

 

 • W naszej w parafii prowadzimy bezpłatne korepetycje  z matematyki. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w salce przy parkingu.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Spotkania wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.15 w sali dolnej domu zakonnego. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • Zmarli nasi parafianie śp. Irena Ewa Król, śp. Wojciech Zbigniew Lipiński, śp. Jan Ryszard Chętnik i śp. Mirosława Gabriela Wójtowicz.