Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

15 marca 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Godziny Mszy św. w naszej parafii pozostają bez zmian.

 

 • Mając na uwadze dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej oraz wykonując wskazania Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, ze względu na zagrożenie zdrowia oraz życia, kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. następującym wiernym:
  – osobom w podeszłym wieku,
  – osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
  – dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  – osobom, które czują obawę przed zarażeniem,
  – pracownikom służby zdrowia.

 

 • Osoby chore prosimy o pozostanie w domach. Osoby starsze i znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka prosimy o rozważenie pozostania w domu w niedziele. Obecna sytuacja to całkowicie uzasadnia i usprawiedliwia. Przypominamy także o możliwości Komunii Świętej duchowej, o której Sobór Trydencki poucza, że jej skutki są takie same, jak normalnej Komunii Świętej, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej, a nie ma się możliwości przyjęcia sakramentalnie Ciała Pańskiego.
 • Transmisje niedzielnych Mszy świętych w niedzielę 15 marca:
 • o godz. 7:00 w TVP1 msza święta z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach
 • o godz. 9:00 w Polskim Radiu msza święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie
 • o godz. 9:00 w Polsat News msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej 
 • o godz. 9:30 w Telewizji TRWAM msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
 • o godz. 10:30 w Polsat Rodzina msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej z kazaniem dla dzieci
 • o godz. 11:00 na archwwa.pl, onet.pl oraz w TVN24 i Radiu Plus msza święta z kościoła seminaryjnego w Warszawie
 • o godz. 13:00 msza święta w TVP POLONIA
 • o godz. 19:00 w Polskim Radiu msza święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

 

 • 19 marca – czwartek -  Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.

 

 • Droga Krzyżowa dla dzieci i ich rodziców w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00

 

 • Droga Krzyżowa dla wiernych we wszystkie piątki Wielkiego Postu po wieczornej Mszy św.

 

 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 18.10. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 • Spotkania wszystkich grup parafialnych zostały odwołane do 28 marca.

 

 • Przypomina się Wiernym o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych szczególnie w piątki Wielkiego Postu.

 

W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.

 

 • W dniu 7 czerwca br. o godz. 12.00 odbędą się uroczystości beatyfikacyjne Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jeszcze do końca tygodnia do kancelarii parafialnej lub zakrystii można zgłaszać chęć udziału w tej uroczystości w celu uzyskania karty wstępu  na placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

 • W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

 

 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

 

 • W czwartek 19 marca o godz. 18.00. odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Myśląc z Wyszyńskim. Tematem spotkania będzie: Praca – przymus czy szansa? spotkania te odbywają się w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich. Zapraszamy do udziału.