Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

5 kwietnia 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Kardynał Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski ogłosił dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych aż do odwołania. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

 

 • Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać. Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.

 

 • Dostosowując się do nowych decyzji władz państwowych ograniczających liczbę wiernych w kościele do 5 osób, prosimy, aby na Msze św. przychodziły tylko osoby, które zamówiły intencję.

 

 • Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem w zakrystii. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przygotowaliśmy do tego dostosowane miejsca.

 

 • W Wielkim Tygodniu będziemy wydawać paczki świąteczne dla osób potrzebujących. Osoby biedne zapraszamy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii.

 

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:(BEZ UDZIAŁU WIERNYCH)

 

*WIELKI CZWARTEK  -  9 KWIETNIA

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Podczas liturgii będziemy się modlić w intencji kapłanów, wszystkich grup parafialnych i całej wspólnoty parafialnej. Nie będzie w tym roku obrzędu umywania nóg. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Wyraźmy wdzięczność Chrystusowi za te wspaniałe dary, które nam zostawił.

 

*WIELKI PIĄTEK -  10 KWIETNIA

Tego dnia obowiązuje POST ŚCISŁY, tzn. zarówno jakościowy – zakaz spożywania pokarmów mięsnych, jak ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa mniejsze.

DROGA KRZYŻOWA w kościele o godz. 18.15.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.

 

*WIELKA SOBOTA  -  11 KWIETNIA

 

Zgodnie z rozporządzeniem KEP nie będzie w kościele święcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Poświecimy je w każdym domu sami, w niedzielę przed śniadaniem. Tekst błogosławieństwa pokarmów na  stronie internetowej parafii.

 

 • LITURGIA WIGILII ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  rozpocznie się o g. 20:00 od zapalenia Paschału. Nie będzie poświęcenia ognia. W tym dniu odbywa się także odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 

*NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12 KWIETNIA

Nie będzie Mszy świętej Rezurekcyjnej o godz. 6.00 !!!!!!
Msze św. w tym dniu  o godz.: 7.00. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

 

*PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY -  13 KWIETNIA

Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

 • Od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego włącznie (tj. od 9 kwietnia do 13 kwietnia br.) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy związane z sakramentami proszę zgłaszać do środy (8 kwietnia) włącznie.

 

 • Wiele osób pyta o Uroczystość I Komunii. Moi Drodzy, dzisiaj nie jesteśmy jeszcze w stanie zdecydować ani kiedy, ani jak ona się odbędzie. Poczekajmy do Wielkanocy. Być może nowe decyzje Władz zarówno państwowych, jak i kościelnych pozwolą nam na podjęcie ostatecznych decyzji. Dokąd dzieci nie będą chodzić do szkoły I Komunii Świętej nie będzie. Natomiast mam ogromna prośbę do Rodziców, Dziadków i Opiekunów, aby czas wspólnego pobytu w domu wykorzystać na wspólną modlitwę, rozmowy o wierze, naukę katechizmu, bo później czas będzie bardzo krótki.

 

 • Bardzo chce podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Chociaż nie ma nas w kościele, Parafia dalej funkcjonuje. Ma  przecież zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.
 •  Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia składam serdeczne Bóg zapłać za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.

W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.

 • Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Maniecki.

 

 • Kochani! Wciąż zachęcam do modlitwy w domu. Wspierajmy siebie nawzajem. I bardzo proszę, zwłaszcza osoby starsze, aby zgodnie z zaleceniem Władz nie wychodzić z domu, nie ryzykować zarażenia siebie i innych. Święta Paschy to największa nasza nadzieja, może więc i tym razem Pan Jezus pozwoli nam się cieszyć. Ufamy w to i o to bardzo się modlimy. Was i Wasze sprawy noszę każdego dnia w moim sercu i moich modlitwach i o Was pamiętam - Proboszcz Tomasz M. Więch.