Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego

19 kwietnia 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 

 • Dzisiaj o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Będziemy w tej szczególnej godzinie łaski modlić się w intencji naszej parafii, Polski i świata. Zachęcam wszystkich do łączności duchowej z parafią.

 

 • Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać. Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.

 

 • W niedzielę Bożego Miłosierdzia (19 kwietnia) może uczestniczyć w dalszym ciągu tylko 5 osób (poza kapłanami i usługującymi). Dlatego w pierwszej kolejności mogą przyjść osoby, które wcześniej zamawiały Msze św.

 

 • Od poniedziałku - 20 kwietnia - na Mszach św., zarówno w niedziele jak i dni powszednie może być obecna 1 osoba na 15 m2. W dalszym ciągu można jednak korzystać z dyspensy, czyli zwolnienia z obowiązku Mszy św. niedzielnej i świątecznej. Do czego zachęcam zwłaszcza osoby słabsze, starsze, z małymi dziećmi itd.  Hasło „ZOSTAŃ W DOMU” jest wciąż aktualne.

 

 • Wszyscy obecni na Mszach św. i nabożeństwach zobowiązani są do zakrywania twarzy i nosa (maseczki, szaliki, chustki).

 

 

Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem w zakrystii. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przygotowaliśmy do tego dostosowane miejsca.

 

 • 23 kwietnia - czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.

 

 • 25 kwietnia - sobota – Święto św. Marka Ewangelisty.

 

 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Chociaż nie ma nas w kościele, Parafia dalej funkcjonuje. Ma  przecież zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.

 

 

 •  Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia składam serdeczne Bóg zapłać za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi. W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.

 

 • Moi Kochani, jak pewnie wielokrotnie słyszeliśmy - czas pandemii będzie jeszcze jakiś czas nas ograniczał, budził niepokój, dezorganizował nasze życie społeczne, religijne i osobiste. Bądźmy więc z sobą razem. Pomagajmy sobie, na ile potrafimy i możemy. I pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Jest z nami Jezus Chrystus, który Zmartwychwstał i żyje. Jemu w naszej modlitwie polecajmy nasze intencje, sprawy, radości i smutki.

 

 • I na koniec chcę Wam powiedzieć, że bardzo mi Was brakuje i  razem z Ojcami pamiętamy o Was wszystkich każdego dnia i każdego dnia za Was się modlimy. Alleluja! o. Tomasz M. Więch Proboszcz