Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Wielkanocy

26 kwietnia 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • Od poniedziałku - 20 kwietnia - w naszym kościele podczas każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 50 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Msze Św. W kościele jest obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania twarzy i nosa chustą.

 

 • Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać. Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.

 

 • Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem w zakrystii. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przygotowaliśmy do tego dostosowane miejsca.

 

 • Dzisiaj obchodzimy w Kościele Niedzielę Biblijną. Rozpocznie ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza.

 

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.

 

 • 28 kwietnia – wtorek – W ramach przygotowań do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego o godz. 19.00 W archikatedrze Warszawskiej odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Dziuby. Następnie prelekcję pt. “Życie na co dzień” wygłoszą Krystyna Szajer i Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego. Z transmisją on-line na stronie Archidiecezji Warszawskiej.
 • 29 kwietnia - środa – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła. W tym dniu obchodzimy  również  Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

 

 • 1 maja – piątek – Wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika (pierwszy piątek miesiąca)

 

 • 2 maja - sobota – Pierwsza sobota miesiąca.

 

 • 3 maja – niedziela – przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja i święto narodowe.
 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Chociaż nie ma nas w kościele, Parafia dalej funkcjonuje. Ma  przecież zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.
 •  Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia składam serdeczne Bóg zapłać za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi. W rozliczeniu rocznym można przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Zadeklarowana kwota może wrócić do Parafialnego Zespołu Caritas wspomagając nasz Dom Chleba. Wystarczy w deklaracji rozliczenia rocznego wpisać nr KRS 0000225750 i kwotę, podać jako cel szczegółowy Parafialny Zespół Caritas w parafii Świętego Antoniego Marii Zaccarii w Warszawie i znakiem X wyrazić zgodę.
 • Moi Kochani, jak pewnie wielokrotnie słyszeliśmy - okres pandemii będzie jeszcze jakiś czas nas ograniczał, budził niepokój, dezorganizował nasze życie społeczne, religijne i osobiste. Bądźmy więc ze sobą razem. Pomagajmy sobie, na ile potrafimy i możemy.  I pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Jest z nami Jezus Chrystus, który Zmartwychwstał i żyje. Jemu w modlitwie polecajmy nasze intencje, sprawy, radości i smutki.
 • I na koniec chcę Wam powiedzieć, że bardzo mi Was brakuje i  razem z Ojcami pamiętamy o Was wszystkich każdego dnia i każdego dnia za Was się modlimy. Alleluja! - o. Tomasz M. Więch Proboszcz