Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Wielkanocy

3 maja 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • W naszym kościele podczas każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 50 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Msze Św. W kościele jest obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania twarzy i nosa chustą. Proszę o zachowanie odpowiedniej odległości między sobą.

 

 • Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać. Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.

 

 • Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem w zakrystii. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przygotowaliśmy do tego dostosowane miejsca.
 • Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego pod hasłem Wielka Tajemnica Wiary.
 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • 4 maja – poniedziałek – Wspomnienie św. Floriana, męczennika. Jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 • 6 maja - środa – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 • 8 maja – piątek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
 • 9 maja - sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej,  głównej Patronki stolicy. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

 

 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Chociaż nie ma nas w kościele, Parafia dalej funkcjonuje. Ma  przecież zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.

 

 • Zaplanowana na 7 czerwca beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii.

 

 • Zmarła nasza parafianka śp. Maria Janik.