Ogłoszenia parafialne

Piąta Niedziela Wielkanocy

10 maja 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • W naszym kościele podczas każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 50 osób. Pierwszeństwo mają osoby zamawiające Msze Św. W kościele jest obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania twarzy i nosa chustą. Zachowajmy odległość między sobą w kościele.

 

 • Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać. Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.

 

 

 • Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem w zakrystii. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przygotowaliśmy do tego dostosowane miejsca.
 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • 13 maja - środa – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim. Nie będzie procesji z lampionami!!!!!!
 • 14 maja – czwartek – Święto św. Macieja, Apostoła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 • 16 maja - sobota – Uroczystość św. Andrzeja Boboli,  kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.

 

 • W przyszłą niedzielę 17 maja o godz. 12.30 o. Pascal Habimana odprawi Mszę św. dziękczynną za pobyt w Polsce i odbyte studia doktoranckie. Wraca do swojej ojczyzny Rwandy. Życzymy Mu Błogosławieństwa Bożego i wielu  sukcesów w życiu zakonnym i kapłańskim.

 

 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Chociaż jesteśmy w okrojonym składzie w kościele, Parafia dalej funkcjonuje. Ma  przecież zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.
 • Zaplanowana na 7 czerwca beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Zmarł nasz parafianin +Tomasz Radomski