Ogłoszenia parafialne

Szósta Niedziela Wielkanocy

17 maja 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • Dzisiaj o godz. 12.30 o. Pascal odprawi Mszę św. dziękczynną za pobyt w Polsce i odbyte studia doktoranckie. Wraca do swojej ojczyzny Rwandy. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i wielu  sukcesów w życiu zakonnym i kapłańskim.

 

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będą odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • 18 maja – poniedziałek - przypada 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II.
 • 21 maja – czwartek - Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki przy wyjściu z kościoła. Zostanie odczytana w trakcie modlitwy.
 • 22 majapiątek -po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 • W poniedziałek, wtorek i środę (18, 19 i 20 maja) przypadają Dni modlitw o urodzaje. Pamiętajmy o modlitwie o deszcz i urodzaje, by nie zabrakło nam chleba powszedniego.
 • W naszym kościele podczas każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 70 osób. Zachowajmy odpowiednie odstępy. W kościele jest obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania twarzy i nosa chustą. Przy tej okazji przypominamy, że aktualnie istnieje realna, daleko większa niż na początku pandemii, możliwość osobistego uczestniczenia we Mszy świętej i przyjęcia Komunii Świętej sakramentalnej w dni powszednie.
 • Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać. Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.
 • Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem w zakrystii. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przygotowaliśmy do tego dostosowane miejsca.
 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Chociaż jesteśmy w okrojonym składzie w kościele, Parafia dalej funkcjonuje. Ma  przecież zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.