Ogłoszenia parafialne

Siódma Niedziela Wielkanocy –

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • Nabożeństwa majowe ku czci NMP z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Również dziś przypada Dzień Modlitw za Kościół prześladowany w Chinach.
 • 26 maja – wtorek – Wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana. Tego dnia przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach, dziękując im za troskę, poświęcenie i ofiarę ich życia.
 • 28 maja – czwartek – przypada rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, arcybiskupa i metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. W tym dniu, o godz. 19.00, w archikatedrze warszawskiej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odprawi uroczystą Mszę Świętą. Po Mszy św. prelekcję pt. “Wizja obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski" wygłosi prof. Krzysztof Koehler. (Transmisja internetowa na stronie Archidiecezji Warszawskiej).
 • 29 majapiątek – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
 • 30 maja – sobota – W Wigilię Zesłania Ducha po wieczornej Mszy św. szczególna modlitwa o wylanie darów Ducha św.
 • W naszym kościele podczas każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 70 osób. W kościele jest obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania twarzy i nosa chustą. Zachowajmy odpowiednie odległości między sobą.
 • Przypominam, że można przyjmować w domu Komunię Świętą duchową. Każdy, kto jest w łasce uświęcającej, powinien wyrazić gorące pragnienie przyjęcia Pana Jezusa i spotkania z Nim (a nie może uczynić tego fizycznie), może taki Dar otrzymać. Najlepiej uczynić to w czasie uczestniczenia we Mszy św. przeżywanej za pomocą mediów. Komunia Duchowa daje takie same skutki jak przyjmowane Ciało Pańskie.
 • Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem w zakrystii. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przygotowaliśmy do tego dostosowane miejsca.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu naszych podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia składam serdeczne Bóg zapłać za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.
 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Chociaż jesteśmy w ograniczonym składzie w kościele, Parafia funkcjonuje. Ma przecież swoje zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. To dowód odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Przedszkola językowe o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 • Zmarli nasi parafianie: śp. Jadwiga Agnieszka Szklarska i śp. Włodzimierz Stanisław Kurkowski.