Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31 maja 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odwołuje dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. od uczestniczenia we Mszach św. Nie obowiązują już limity osób, które mogą uczestniczyć we Mszach św. czy nabożeństwach. W kościele jest nadal obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania twarzy i nosa chustą.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.
 • Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres Wielkanocny. Przypominamy, że okres, w którym obowiązuje Komunia wielkanocna, obejmuje czas od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. w bieżącym roku do 7 czerwca. 
 • 1 czerwca – poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. To światowy Dzień Dziecka pamiętajmy o dzieciach i młodzieży w naszych modlitwach.
 • 3 czerwca – środa Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • 4 czerwca – czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu przypada 32. rocznica konsekracji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 • 5 czerwca – piątek – Wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa
  i Męczennika. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
 • 6 czerwca –Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – medytacja fatimska, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.
 • 8 czerwca – poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania(grupa drugoroczna).
 • Osoby chcące skorzystać z sakramentu spowiedzi proszone są o indywidualny kontakt z kapłanem w zakrystii. Chcemy zachować przepisy sanitarne. Przygotowaliśmy do tego dostosowane miejsca.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu naszych podopiecznych z Domu Chleba składam serdeczne Bóg zapłać za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.
 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają w kościele, kancelarii parafialnej czy na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Parafia ma przecież  zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać. To dowód odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 • Zmarli nasi parafianie śp. Mirosława Sikorska, śp. Zofia Żarnowska i śp. Grzegorz Czapkiewicz.