Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7 czerwca 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy ona okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.  
 •  6 czerwca – sobota - Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła.
 • 8 czerwca – poniedziałek – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 • 9 czerwca – wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
 • 11 czerwca – czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze  św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Nie będzie w tym roku procesji ulicami naszej parafii, ograniczymy ją tylko do terenu przykościelnego.
 • Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odwołuje dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. od uczestniczenia we Mszach św. Nie obowiązują już limity osób, które mogą uczestniczyć we Mszach św. czy nabożeństwach. W kościele jest nadal obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania twarzy i nosa chustą.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania (grupa drugoroczna) odbędzie się w poniedziałek 8 czerwca o godz. 19.00 w sali dolnej domu zakonnego.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu naszych podopiecznych z Domu Chleba składam serdeczne Bóg zapłać za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.
 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają w kościele na tacę, w kancelarii parafialej lub na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. Parafia ma zobowiązania finansowe, z których musi się wywiązywać i dlatego za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
 •  Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 • Zmarli nasi parafianie śp. Janina Barbara Kopytowska i śp. Krystyna Marianna Morawska.