Ogłoszenia parafialne

Dwunasta Niedziela Zwykła

21 czerwca 2020 roku

 • Dzisiaj obchodzimy święto Patrona naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.
 • W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św.: w niedziele o godz. 11.00,
  w dni powszednie o godz. 8.00.
 • W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna codziennie - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 18.30 do 19.30. W nagłych sprawach zapraszamy również po porannych Mszach świętych do zakrystii.
 • W czasie wakacji zawieszamy spotkania wszystkich grup parafialnych. Zostaną one wznowione po wakacjach.
 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.   
 • 24 czerwca – środa – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze  św. o godz. 7.00, 8.00, i 18.00
 • Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, Ks. Kardynał Kazimierz Nycz odwołał dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. W kościele nadal jest obowiązkowe korzystania z maseczek lub  zasłaniania ust i nosa chustą.
 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu naszych podopiecznych z Domu Chleba składam serdeczne Bóg zapłać za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 • Zmarli nasi parafianie śp. Włodzimierz Bednarski i Alicja Gacoń.