Ogłoszenia parafialne

Jedenasta Niedziela Zwykła

14 czerwca 2020 roku

 

 • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, są odprawiane codziennie w dni powszednie po wieczornej Mszy św., o godz. 18.30, w niedziele i święta o godz. 18.10.   
 • 17 czerwca – środa – Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 • 18 czerwca – w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki przy wyjściu z kościoła. Zostanie odczytana w trakcie modlitwy.
 • 19 czerwca – piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa Msze  św. o godz. 7.00, 8.00, i 18.00. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.
 • 20 czerwca – sobota - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • Z uwagi na złagodzone rygory na czas epidemii, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odwołuje dyspensę z dnia 26 marca 2020 r. od uczestniczenia we Mszach św. Nie obowiązują już limity osób, które mogą uczestniczyć we Mszach św. czy nabożeństwach. W kościele jest nadal obowiązek noszenia maseczek lub zakrywania twarzy i nosa chustą.
 • W przyszłą niedzielę 21 czerwca będziemy obchodzić święto Patrona naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30. Z racji święta Patrona parafii każdy może uzyskać odpust zupełny pod następującymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.
 • Bardzo chcę podziękować wszystkim ofiarodawcom, którzy swoje ofiary i datki wpłacają na konto parafialne nr: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336. To dowód wielkiej odpowiedzialności i troski także o element materialny naszej Wspólnoty.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu naszych podopiecznych z Domu Chleba składam serdeczne Bóg zapłać za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. W niedzielę w zakrystii, po każdej Mszy św. W tygodniu w kancelarii parafialnej.
 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" (ul. Sobieskiego 15) oraz "Anioła Stróża" (ul. Smoluchowskiego 1), prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z dyrekcją obu przedszkoli.
 • Zmarli nasi parafianie śp. Anna Olszewska