Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

6 września 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00 - dla rodzin

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

          W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • 7 września przypada pierwszy poniedziałek miesiąca. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

 

 • 8 września – wtorek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 • W sobotę 12 września (pierwsza grupa) o godz. 10.30 i w niedzielę 13 września,  podczas Mszy św. o godz. 11.00(druga grupa) dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania formacyjne dla dzieci przed Komunią świętą odbędą się w poniedziałek, środę, piątek(7,9,11 września) o godz. 18.30.Bardzo proszę aby Wierni, którzy nie są związani z tą Uroczystością uczestniczyli w pozostałych godzinach Mszy św.

 

 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania w poniedziałek 7 września o godzinie 19.00. Młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania w poniedziałek 28 września o godz. 18.00.

 

 • W najbliższa niedziele 13 września o g. 18:00 Procesja fatimska. Modlić się będziemy w intencji Ojczyzny oraz dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.

 

 • W niedziele 20 września o godz. 11.00 odbędzie się inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, rodziców dzieci i młodzież z placówek edukacyjnych działających na terenie naszej parafii. Po Mszy św. poświęcimy tornistry, książki oraz przybory szkolne.

 

 • Rozpoczynamy przyjmowanie zapisów do nowej grupy przygotowujących się do  sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych i starszą młodzież. Zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 • Podczas Mszy św. i nabożeństw prosimy o zachowywanie dystansu między sobą i stosowanie maseczek lub przyłbic zakrywających usta i nos.

 

 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.
 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" oraz "Anioła Stróża" , prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego z dyrekcją przedszkoli.
 • Zmarł nasz parafianin śp. Grzegorz Szymon Rafałko.