Ogłoszenia parafialne

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

13 września 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

         W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • Dzisiaj  podczas Mszy św. o godz. 11.00 (druga grupa), dzieci z naszej parafii przystąpią do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę aby Wierni, którzy nie są związani tą uroczystością uczestniczyli w pozostałych godzinach Mszy św.
 • Rozpoczynamy X Tydzień Wychowania obchodzony w tym roku pod hasłem „Budujemy więzi”. Inicjatywa ta ma podkreślić rolę wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.
 • 14 września – poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 • 15 września – wtorek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 • 16 września – środa – Wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 • 17 września – czwartek – Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
 • 18 września – piątek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i archidiecezji.
 • Rozpoczynamy przyjmowanie zapisów do nowej grupy przygotowujących się do  sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy uczniów klas ósmych i starszą młodzież.
 • Rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku zapraszam na spotkanie w niedzielę 27 września po Mszy Św. o godz. 11.00 do dolnej salki domu zakonnego.
 • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędzie się 14 września o godz. 19.00. Młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania 28 września( poniedziałek) o godz. 18.00
 • Podczas Mszy św. i nabożeństw prosimy o zachowywanie dystansu między sobą i stosowanie maseczek lub przyłbic zakrywających usta i nos.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi.
 • Przedszkola o. Barnabitów: "Dzieciątka Jezus" oraz "Anioła Stróża"  prowadzą zapisy na nowy rok szkolny 2020/21. Chętnych zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego z dyrekcją przedszkoli.
 • Zmarli nasi parafianie śp. Wiesław Jan Grabowski i Ewa Maria Paszkowska.