Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 12.30 – suma

• Msze święte w dni powszednie:

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

• Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie.  Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem Oto ja, poślij mnie. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła misyjne.
  • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane będą w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Jeżeli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwach odprawianych w kościele, zachęcam do odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca w domu.
  • 19 października – poniedziałek – Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika. W tym dniu przypada 36. rocznica jego męczeńskiej śmierci. Módlmy się o rychłą kanonizację Ks. Jerzego..
  • 20 października – wtorek – Wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana.
  • 22 października – czwartek – Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.
  • Katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej we wtorek 20 października lub środę 21 października o godz. 17.00 w sali katechetycznej domu zakonnego.Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyćw niedzielnej Mszy św. o godz. 11.00.

• Zbliża się miesiąc listopad, który jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również
    w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2020 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2020 roku do listopada 2021 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2020 r. do listopada 2021 roku o godz. 18.00.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki można przesyłać drogą e- mailową:kancelaria@parafiabarnabici.pl Bóg zapłać za waszą ofiarność. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii pokażdej Mszy św.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemysława Śniegowskiego.
  • Podczas Mszy św. i nabożeństw prosimy o zachowywanie dystansu między sobą i stosowanie maseczek lub przyłbic zakrywających usta i nos.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. W imieniu podopiecznych Domu Chleba i Poradni Miłosierdzia dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi i  potrzebującymi. W ostatnim czasie najbardziej potrzebujemy odzieży ciepłej: czapek, szalików, kurtek, ciepłej bielizny, butów, bielizny osobistej jak i maseczek ochronnych.
  • Kochani pokornie proszę o ofiary pieniężne na utrzymanie naszej parafii. Pomimo Epidemii parafia ma swoje stałe zobowiązania ekonomiczne z których musi się wywiązywać. Za wszelkie wsparcie materialne z serca dziękuje. Nr konta bankowego: 78 1240 6175 1111 0000 4579 7336