Ogłoszenia parafialne

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

8 listopada 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

          W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • W naszym Kościele według najnowszych wytycznych podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 70 osób (1 osoba / 15 m kw.) Prosimy o zachowywanie dystansu między sobą i stosowanie maseczek lub przyłbic zakrywających usta i nos.
 • 9 listopada – poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • 10 listopada – wtorek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
 • 11 listopada – środa – Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa. Tego dnia przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - Święto Narodowe. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.30 i 18.00. O godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny
 • 12 listopada – czwartek – Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.
 • 13 listopada – piątek - Wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski.
 • 14 listopada – sobota o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji Uroczystości Matki Bożej Opatrzności – patronki Zgromadzenia ojców Barnabitów. Uroczystość poprzedzi Triduum(środa, czwartek, piątek). Każdego dnia triduum po wieczornej Mszy św. wieczornej szczególne nabożeństwo do Matki Bożej Opatrzności.
 • Katechezy dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej do dnia 29 listopada zostają zawieszone.
 • Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • W związku z trwającą epidemią Penitencjaria Apostolska wydała dekret wydłużający okres możliwości uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Osoby starsze i chore będą mogły uzyskać odpust nie opuszczając domu, ale pozostając w duchowej łączności z Kościołem. Osoby, które mogą pobożnie nawiedzić cmentarz, powinny uczynić to w ciągu ośmiu, dowolnie wybranych dni w miesiącu. Obowiązujący pozostaje warunek braku przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, modlitwy za zmarłych oraz odbycie spowiedzi sakramentalnej i przyjęcie Komunii Świętej, gdy tylko pojawi się taka możliwość.
 • Listopad jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych.Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2020 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2020 roku do listopada 2021 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2020 r. do października 2021 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki można przesyłać również  drogą e-mailową: kancelaria@parafiabarnabici.pl  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji wypominek. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemysława Śniegowskiego.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.