Pierwsza Niedziela Adwentu

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 12.30 – suma

• Msze święte w dni powszednie:

Od poniedziałku do piątku: godz. 6.30 (Roraty), 8.00 i 18.00

W sobotę: 6.30 (Roraty), 12.00 i 18.00 – niedzielna.

• W naszym Kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 70 osób (1 osoba / 15 m kw.) Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • Dzisiaj rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W dni powszednie Roraty odprawiane będą o godz. 6.30.Tematem tegorocznych rorat będą wezwania z litanii do Imienia Jezus. Na każdej Mszy będziemy zgłębiać znaczenie wybranych wezwań. To konkretne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, a w którym pomoże nam litania do Imienia Jezus. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  • 30 listopada – poniedziałek – Święto św. Andrzeja Apostoła.
  • 3 grudnia – czwartek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Kapłana.
  • W dniu 4 grudnia - przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
  • W dniu 5 grudnia jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. z kazaniem.
  • Za tydzień w niedzielę 6 grudnia przypada XXI Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele.  Wszelkie informacje u o. Przemysława Śniegowskiego.
  • Katechezy dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej do dnia 17 stycznia 2021 r. zostają zawieszone. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
  • Nadal można składać WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2020 roku do listopada 2021 roku i MSZE  ŚWIĘTE  ZBIOROWE za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2020 r. do października 2021 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki można przesyłać również  drogą e-mailową: kancelaria@parafiabarnabici.pl  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji wypominek. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

• Zmarła nasza Parafianka śp. Rozalia Andrychowicz. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu.