Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Adwentu

13 grudnia 2020 roku

 

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

 • Msze święte w dni powszednie:  

         Od poniedziałku do piątku: godz. 6.30 (Roraty), 8.00 i 18.00

         W sobotę: 6.30 (Roraty), 12.00 i 18.00 – niedzielna.

 • Od dzisiaj są wystawione kosze na paczki świąteczne dla osób potrzebujących, biednych i bezdomnych z naszej parafii. Szczegółowa lista najbardziej potrzebnych produktów znajduje się przy wejściu do zakrystii. Bóg Wam zapłać za okazane wsparcie i pomoc.
 • Jeżeli znacie Państwo osoby biedne w Waszym sąsiedztwie prosimy
  o zgłoszenie ich dyskretnie do ojców lub do kancelarii parafialnej. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli przygotować im paczki na święta. Bądźmy czujni, by nikt nie pozostał bez pomocy na Święta.
 • Zapraszamy do odwiedzenia naszej Parafii na Facebooku: Parafia św. Antoniego Marii Zaccarii
 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki na stół wigilijny, sianko, wodę święconą oraz świece Caritasowe.
 • Trwa liturgiczny okres Adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W dni powszednie Roraty odprawiane są o godz. 6.30. Tematem tegorocznych rorat są wezwania z litanii do Imienia Jezus. Na każdej Mszy zgłębiamy znaczenie wybranych wezwań. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 • 14 grudnia – poniedziałek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
 • 17 grudnia – czwartek – Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
 • 18 grudnia – piątek - o godz. 19.15 w Kościele Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza na Wieczór Przy Sercu Jezusa. W programie konferencja dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem rodzin. Jest to również spotkanie formacyje dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • Ojciec Święty Franciszek ogłosił w całym Kościele Rok św. Józefa, który rozpoczął się 8 grudnia br. i potrwa do 8 grudnia 2021 roku. Penitencjaria Apostolska w specjalnym Komunikacie podała, że z Rokiem św. Józefa związany jest dar specjalnych Odpustów.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Następne spotkanie dla ministrantów odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godz. 11.00. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
 • Katechezy dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej do dnia 17 stycznia 2021 r. zostają zawieszone. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 • Nadal można składać WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2020 roku do listopada 2021 roku i MSZE  ŚWIĘTE  ZBIOROWE za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2020 r. do października 2021 roku o godz. 18.00.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki można przesyłać również  drogą e-mailową: kancelaria@parafiabarnabici.pl  Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji wypominek. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św.
 • W naszym Kościele podczas Mszy św. i nabożeństw może przebywać 70 osób (1 osoba / 15 m kw.) Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

 • Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
 • Dzisiaj przypada kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Prezes Instytutu Pamięci Narodowej – dr Jarosław Szarek zwraca się z prośbą o uczczenie ofiar stanu wojennego poprzez włączenie się w inicjatywę Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności. Akcja ta polega na postawieniu w oknie zapalonych świec 13 grudnia br. o godz. 19.30.
 • Zmarli nasi Parafianie śp. Alina Matejak, Maria Święs, Andrzej Makulec i Izabella Dec.