Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim 
3 stycznia 2021 roku
 
Msze święte w niedziele: 
godz.   7.00
godz.   9.00
godz. 11.00
godz. 12.30 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00 
 
Msze święte w dni powszednie:   
Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00
W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.
 
 
Dzisiaj o godz. 18.00 zostaną odprawione Nieszpory niedzielne na dobry początek roku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej.
 
4 stycznia jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.  18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 
6 stycznia – środa – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to jedno ze świąt nakazanych. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje.
 
W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona w inny sposób. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków i domów na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Więcej szczegółów podamy wkrótce.
 
Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
 
Katechezy dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej do dnia 17 stycznia 2021 r. zostają zawieszone. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
 
Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie. 
 
W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 
Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. 
W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
 
W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:
BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336 
Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać. 
 
Zmarli nasi Parafianie śp.: Jan Cichowicz, Anna Trojanowska i Zofia Tetkowska.