Ogłoszenia parafialne

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego,

10 stycznia 2021 roku

Msze święte w niedziele:

godz.   7.00

godz.   9.00

godz. 11.00

godz. 12.30 – suma

godz. 17.00

godz. 19.00

     Msze święte w dni powszednie:  

Od poniedziałku do piątku: godz. 7.00, 8.00 i 18.00

W sobotę: 7.00, 12.00 i 18.00 – niedzielna.

  • Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Rozpoczyna ono okres zwykły roku liturgicznego.
  • 15 stycznia – piątek - o godz. 19.15 w Kościele Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza na kolejny Wieczór Przy Sercu Jezusa, z konferencją dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracją Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem rodzin.
  • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona w inny sposób. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych bloków i domów na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Więcej szczegółów podamy wkrótce.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
  • Katechezy dla dzieci z klas III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej do dnia 17 stycznia 2021 r. zostają zawieszone. Przypominam, że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej mają obowiązek wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w niedzielnej  Mszy św. o godz. 11.00.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • W związku z koniecznością materialnego utrzymania naszej Parafii (zapłacenia rachunków, podatków i opłacenia ZUS-ów i pensji pracowników, prowadzenia działalności charytatywnej itd.) w trudnej sytuacji pandemii, uprzejmie i pokornie proszę Parafian, Przyjaciół i Sympatyków naszej wspólnoty o wsparcie przez ofiary przekazywane na konto parafialne:

BANK  PEKAO  S.A.
78 1240 6175 1111 0000 4579 7336

Warto dodać dopisek „darowizna na cele kultu religijnego” lub ,,darowizna na działalność charytatywno – opiekuńczą”, wówczas przy rocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym będzie można sobie odliczyć od podatku. Za wszelkie dotychczasowe wsparcie materialne i troskę o nasz wspólny kościół Bóg Wam zapłać.

  • Zmarli nasi Parafianie śp.: Adolf Włodarczyk, Dariusz Jędrzejak, Janina Halina Kleszczewska i Adam Sadowski.