Ogłoszenia parafialne

• Trzecia Niedziela Zwykła
3 lutego 2013

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłacanie długów związanych z budową kościoła.

Msze święte w niedziele:
godz. 8.00
godz. 10.00
godz. 12.00 – suma
godz. 17.00
godz. 19.00 - dla młodzieży licealnej, akademickiej i pracującej

• Msze święte w dni powszednie:
godz. 7.00, 18.00.

• Są wolne intencje mszalne. Można je zamawiać w niedziele w zakrystii a w dni powszednie w kancelarii parafialnej.

• Nowe rodziny zamieszkałe na terenie naszej parafii proszę o pobranie kwestionariusza parafialnego, który jest wyłożony w kościele. Wypełniony kwestionariusz należy złożyć w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

• W czasie ferii zimowych nie ma katechezy dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

• W przyszłą niedzielę, 10 lutego, o godz. 16.00 - Msza św. dla dzieci i młodzieży z zespołem Downa, aspergera, autyzmem itp.

• 11 lutego – poniedziałek – o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. dla osób chorych z naszej parafii z racji Światowego Dnia Chorego.

• Od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu – 17 lutego – w naszym kościele parafialnym ulega zmianie porządek Mszy św. niedzielnych i w dni powszednie. W niedziele Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 – dla dzieci, 12.30 – suma, 17.00 i 19.00. W dni powszednie od poniedziałku do piątku włącznie Msze św. będą o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. W soboty o godz. 7.00, 12.00 i 18.00 – Msza św. z formularza niedzielnego. Bardzo proszę o poinformowanie o tych zmianach swoich sąsiadów. Osoby, które zamówiły Msze św. w niedziele proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

• 17 lutego – niedziela - po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych w sali katechetycznej domu zakonnego.

• 20 lutego – środa o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z grupy drugorocznej przygotowującej się do bierzmowania.

• 20 lutego – środa o godz. 19.00 spotkanie dla młodzieży z klas III gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania.

• 23 lutego – sobota – zostanie zorganizowana Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Zapisy w kancelarii parafialnej.

• Rekolekcje Wielkopostne dla Parafian zostaną przeprowadzone w dniach od 3 do 6 marca 2013 roku włącznie. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. prof. dr hab. Jan Machniak.

• Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Gubinowskiej 28/30 i przedszkoli na terenie naszej parafii odbędą się w dniach 12, 13 i 14 marca (wtorek, środa, czwartek) br.

• Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii odbędą się w dniach 19, 20 i 21 marca (wtorek, środa, czwartek) br.

• Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszych rodzinach rozpocznie się od Niedzieli Miłosierdzia Bożego tj. 7 kwietnia br.

• Kończymy duszpasterskie odwiedziny Parafian. W tym tygodniu odwiedzimy Rodziny mieszkające przy ulicach: Kartaginy cd. Szczegółowy program wizyt duszpasterskich wisi na tablicy ogłoszeń.
Kolęda to obrzęd błogosławieństwa całej rodziny w jej domu i dlatego prosimy o obecność wszystkich jej członków. Myślę, że możecie Państwo zwrócić się także do swoich pracodawców, by umożliwili Wam uczestniczyć w tym szczególnym spotkaniu.
W czasie tej wizyty kapłan będzie wspólnie modlił się z całą rodziną, pobłogosławi domowników, którzy ucałują święty krzyż. Naszym zamiarem jest odwiedzenie wszystkich parafian bez względu na orientację polityczną czy nawet wyznaniową. Pragniemy pochylić się nad Państwa troskami, kłopotami ale także chcielibyśmy cieszyć się waszymi radościami i sukcesami.
Spotkanie z kapłanem przychodzącym z Kościoła, w którym Chrystus jest centrum wspólnoty chrześcijan, musi pobudzać także do aktywności. Kolęda jest więc świetną okazją, by porozumieć się, porozmawiać na temat konkretnej roli danej osoby w życiu rodziny parafialnej.
Jednocześnie informuję, że kapłani nie będą przyjmowali żadnych ofiar pieniężnych. Osoby, które mają życzenie złożyć ofiarę na spłatę zaciągniętych długów na budowę kościoła mogą to uczynić w naszym kościele składając ofiary na tacę, w kancelarii parafialnej lub wpłacając na konto bankowe. Proszę więc wszystkich Parafian o ofiarność płynącą z wiary.
Należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie zapalone świece, wodę święconą z kropidłem. Wizyty duszpasterskie odbywają się w godz. od 16.00 do 22.00.

• Wydawanie gorących posiłków przez okres zimowy dla najuboższych i bezdomnych z naszej parafii.
Posiłki są wydawane w Domu Chleba w godz. od 13.00 do 15.00.
Bardzo są nam potrzebne artykuły mięsne, tłuszcze, przeciery i warzywa na których można gotować zupy. Można też wypożyczyć z parafii termos i przywieźć ugotowaną zupę z domu.

• W sobotę – 16 lutego - Duszpasterska Rada Parafialna oraz wolontariusze przeprowadzą zbiórkę artykułów żywnościowych i chemicznych przy sklepach znajdujących się na terenie naszej parafii: MOKPOL, Biedronka i „Marc Pol” S.A. dla bezdomnych i biednych z Domu Chleba.

• W każdy czwartek, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.

• Adoracji Krzyża zostanie wznowiona w piątki Wielkiego Postu.

• Strona internetowa parafii: www.parafiabarnabici.pl, e-mail: kancelaria@parafiabarnabici.pl, lorek.proboszcz@parafiabarnabici.pl.
• Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy swoimi ofiarami przelewanymi na konto parafii i wpłacanymi w kancelarii wspomagają spłacanie długów związanych z budową kościoła jak również działalność charytatywną parafii.
• Planowane śluby należy zgłaszać trzy miesiące wcześniej, chrzty przynajmniej miesiąc wcześniej celem zebrania koniecznych dokumentów i ustalenia terminu jednorazowej katechezy przed chrztem, która obowiązuje rodziców dziecka oraz chrzestnych.
• Po zaświadczenia dotyczące godności rodziców chrzestnych prosimy się zgłaszać 1 tydzień wcześniej – ze względu na konieczność dostarczenia brakujących dokumentów.
• Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku zgłaszania zmarłych z naszej parafii przed pogrzebem do kancelarii parafialnej celem odnotowania ich zgonu w Księgach Zmarłych. Przy zgłaszaniu należy złożyć również Akt Zgonu.

Obrzędy pogrzebowe z Mszą św. i z ostatnim pożegnaniem włącznie, w których uczestniczy rodzina, wspólnota parafialna, przyjaciele i znajomi, powinny być celebrowane przed kremacją ciała ludzkiego. Natomiast po spopieleniu zwłok sprawuje się obrzęd związany ze złożeniem urny w grobie.
Obrzędy pogrzebowe z ostatnim pożegnaniem należy celebrować w kościele lub kaplicy cmentarnej bądź w pomieszczeniu krematorium według form podanych w księdze liturgicznej zawierającej Obrzędy pogrzebu.
Stolica Apostolska wyjaśnia, że „nie wydaje się stosownym, aby nad prochami celebrowano obrzędy, które mają na celu uczczenie ciała zmarłego. Nie chodzi tutaj o potępienie kremacji, ale o zachowanie prawdziwości i czytelności znaku liturgicznego.

• Zmarli nasi Parafianie śp.: Zofia Nowak, Stanisław Sulkowski.