Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

12 września 2021 roku

• Dzisiaj przeżywamy beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej w świątyni Opatrzności Bożej. Na Uroczystość można wejść tylko ze specjalnymi zaproszeniami. Pragnących uczestniczyć w beatyfikacji uprasza się o duchową łączność i wspólną modlitwę poprzez transmisje w Telewizji Publicznej lub innych kanałach telewizyjnych. 19 września o godz. 18.00 odprawimy dziękczynne nieszpory za beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej
  • Również dzisiaj rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania pod hasłem: W blasku ojcostwa.
  • 13 września – poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
  • 14 września – wtorek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • 15 września – środa – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  • 16 września – czwartek – Wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza  papieża i Cypriana biskupa. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
  • 17 września – piątek – Wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.
  • 18 września – sobota – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i archidiecezji.
  • W niedzielę - 19 września – podczas Mszy św. o godz. 11.00  uroczyście zainaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny 2021/2022. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców oraz dyrekcje, nauczycieli, wychowawców i katechetów ze szkół podstawowych i przedszkoli działających na terenie naszej parafii.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 13 września o godz. 19.00.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki zapraszamy do grupy Bielanek, której spotkanie odbędzie się w niedzielę 19 września o godz. 10.15 w dolnej salce domu zakonnego. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Rodziców dzieci, które rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku, zapraszam na spotkanie w poniedziałek 20 września o godz. 19.15 do dolnej salki domu zakonnego.
  • W niedzielę 19 września o godzinie 11:30 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Tegoroczna szesnasta edycja marszu pod hasłem: „Tato – bądź, prowadź, chroń” stanowi doskonałą okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę.
  • Z uwagi na złagodzone rygory sanitarne decyzją Konferencji Episkopatu Polski została zniesiona dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele oraz święta nakazane.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
  • Zmarła nasza parafianka: +Zofia Maria Nasierowska.