Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

26 września 2021 roku

• Dzisiaj obchodzimy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy  rozpoczynający Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Umrzeć z nadziei, który potrwa do 3 października.
  • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane będą w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00.
  • 27 września – poniedziałek – Wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, kapłana
  • 28 września – wtorek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu przypada rocznica poświęcenia naszego Kościoła.
  • 29 września – środa – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu obchodzą imieniny biskupi pomocniczy naszej archidiecezji – biskup Rafał Markowski i biskup Michał Janocha. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizantów.
  • 30 września – czwartek – Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła
  • 1 października – piątek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła. Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
  • 2 października – sobota – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 11.15 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 27 września o godz. 19.00.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do sakramentu Pierwszej komunii św. odbędzie się w poniedziałek lub wtorek (27 lub 28 września o godz. 17.00)
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki zapraszamy do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
  • Trwa Narodowy Spis Ludności, realizowany przez Główny Urząd Statystyczny. Jest on przeprowadzany co 10 lat. Wszyscy mieszkańcy Polski, na mocy ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej są zobowiązani do udziału w spisie powszechnym. Spis trwa do 30 września br.
  • Zmarli nasi parafianie: +Włodzimierz Błażkiewicz, Tadeusz Zdzisław Andrychowicz.