Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

10 października 2021 roku

• Dzisiaj przypada XXI Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Nie lękajcie się. Przed Kościołem odbywa się tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.
  • Nabożeństwa Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiane są w październiku codziennie w dni powszednie o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.), a w niedziele o godz. 18.00.
  • 13 października – środa – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – Nabożeństwo Fatimskie: wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec św. Zakończenie Nabożeństwa Apelem Jasnogórskim.
  • 15 października – piątek – Wspomnienie św. Teresy z Avili, Dziewicy i Doktora Kościoła. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna do Miłosierdzia Bożego. Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza na Wieczór „Przy Sercu Jezusa”, który odbędzie się w piątek o godz. 19.15 w Kościele. W programie katecheza dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem rodzin.
  • 16 październikasobota – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Tego dnia przypada 43. Rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
  • Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 11 października o godz. 19.00.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 11 lub 12 października (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki zapraszamy do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej.

Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.

• Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
  • Zmarli nasi parafianie:. +Krystyna Kublik, +Mirosława Matys.