Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

14 listopada 2021 roku

• Dzisiaj obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest on poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.
  • Dzisiaj w Kościele Powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Ubogich zawsze macie u siebie (Mk 14, 7).
  • Także dzisiaj o godz. o. godz. 17:50 serdecznie zapraszam na koncert patriotyczny pt: Pieśń Walczącej Warszawy. Koncert w wykonaniu chóru Modo Maiorum pod dyrekcją Michała Straszewskiego.
  • 17 listopada – środa – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy.
  • 18 listopada – czwartek – Wspomnienie św. bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
  • 19 listopada – piąteko godz. 19.15 w Kościele Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza na Wieczór „Przy Sercu Jezusa”. W programie konferencja dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • 20 listopada – sobota - Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji Uroczystości Matki Bożej Opatrzności – patronki Zgromadzenia ojców Barnabitów. Uroczystość poprzedzi Triduum (środa, czwartek, piątek). Każdego dnia triduum po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Opatrzności.
  • W środę 24 listopada o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.
  •  Zapraszamy młodzież z klas ósmych i szkół ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 22 lub 23 listopada (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
  • W listopadzie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnej) za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym jest stan łaski uświęcającej.
  • Listopad jest czasem szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Dlatego też przy wejściu do kościoła, jak również w kancelarii parafialnej można wziąć odpowiednio przygotowane kartki, by wpisać na nich imiona i nazwiska swoich zmarłych. Są 3 rodzaje kartek: WYPOMINKI LISTOPADOWE, czytane w listopadzie 2021 roku przed każdą Mszą św. w dni powszednie, niedziele i święta, WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2021 roku do listopada 2022 roku i MSZA  ŚWIĘTA  ZBIOROWA za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2021 r. do listopada 2022 roku o godz. 18.00.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym        odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  • Za tydzień w niedzielę 21 listopadagodz. 11.00 odbędzie się Msza św. połączona z promocją Bielanek. Wspierajmy je naszą modlitwą.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej.

Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.

• Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.