Ogłoszenia parafialne

Pierwsza Niedziela Adwentu

28 listopada 2021 roku

 • Dzisiaj I niedzielą Adwentu rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. O godz. 18.00 zostaną odprawione Nieszpory niedzielne na dobry początek Adwentu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy brewiarzowej.

Roraty odprawiane będą o godz. 6.30. W tym roku w trakcie rorat będziemy rozważać poszczególne uczynki miłosierdzia i wpatrzymy się w apostołów miłosierdzia, takich jak Siostra Faustyna Kowalska czy Matka Teresa z Kalkuty. To konkretne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Niech w tym roku w naszej parafii Jezus narodzi się poprzez naszą dobroć wobec innych. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

 • 30 listopada – wtorek – Święto św. Andrzeja, Apostoła
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – w czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 18.00, w piątek zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia komunii świętej wynagradzającej, a w sobotę na nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich o 11.30. i Mszy św. o godz. 12.00
 • W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z naszej parafii.
 • Za tydzień 5 grudnia w  II niedzielę Adwentu przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przeprowadzona w tym dniu zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby Kościoła na Wschodzie. 
 • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i szkół ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w dniu 13 grudnia o godzinie 19.00.
 • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o 19.15
 • Spotkanie formacyjne dla ministrantów jak również kandydatów na ministrantów odbędzie się 4 grudnia(sobota) o godz. 10.00
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 6 lub 7 grudnia (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Nadal można składać WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2021 roku do listopada 2022 roku i MSZE  ŚWIĘTE  ZBIOROWE za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2021 r. do października 2022 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk.

Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

 • Od 1 grudnia rozpoczoczynamy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Pokornie proszę
  o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony, ryże itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. Dzisiaj będziemy zbierać ofiary do puszka na działalność Dom Chleba jak również będą wystawione kosze na art. spożywcze. Bóg Wam zapłać za wszelkie wsparcie i pomoc.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej.

Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.

 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • Od II niedzieli Adwentu(5 grudnia) będzie można nabyć opłatek jak również świece Caritasowi.
 • Zmarli nasi parafianie: +Zofia Jadwiga Gryzel-Wrzesińska, + Waldemar Krakowiecki,