Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021 roku

 • Dzisiaj w II niedzielę Adwentu przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przeprowadzona w tym dniu zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
 • Roraty odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. W tym roku w trakcie rorat rozważamy poszczególne uczynki miłosierdzia i wpatrujemy się w apostołów miłosierdzia, takich jak Siostra Faustyna Kowalska czy Matka Teresa z Kalkuty. To konkretne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Niech w tym roku w naszej parafii Jezus narodzi się poprzez naszą dobroć wobec innych. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 • 6 grudnia – poniedziałek – Jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.  18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 • 7 grudnia – wtorek – Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
 • 8 grudnia – środa – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. O godzinie 12.00 – Godzina łaski – połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i szkół ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w dniu 13 grudnia o godzinie 19.00.
 • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o 19.15
 • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się 6 lub 7 grudnia (poniedziałek lub wtorek) o godz. 17.00.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Nadal można składać WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2021 roku do listopada 2022 roku i MSZE  ŚWIĘTE  ZBIOROWE za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2021 r. do października 2022 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Od 1 grudnia rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Pokornie proszę o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony, ryże itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • Zmarli nasi parafianie: +Anna Stefania Kamińska, +Małgorzata Brzozowska, +Waldemar Kazimierz Krakowiecki, +Stanisław Aleksander Mateja, +Jerzy Janusz Gałek, +Krystyna Zarzycka