Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021

 • W najbliższą niedzielę 19 grudnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących oraz osób biednych i bezdomnych. Jeśli ktoś z Państwa chciałby osobiście przygotować taką paczkę to szczegółowa lista najbardziej potrzebnych produktów znajduje się przy wejściu do zakrystii. Bóg Wam zapłać za okazane wsparcie i dobroć serca
 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki i sianko na stół wigilijny oraz świece Caritasowe.
 • Roraty odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. W tym roku w trakcie rorat rozważamy poszczególne uczynki miłosierdzia i wpatrujemy się w apostołów miłosierdzia, takich jak Siostra Faustyna Kowalska czy Matka Teresa z Kalkuty. To konkretne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Niech w tym roku w naszej parafii Jezus narodzi się poprzez naszą dobroć wobec innych. Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 • 13 grudnia – poniedziałek – Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy
 • 14 grudnia – wtorek – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
 • 16 grudnia – czwartek – Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o wyzwolenie z nałogów i uzależnień. Poprowadzi ją Ruch Światło – Życie. Można napisać osobistą intencję i wrzucić ją do zielonej skrzynki, przy wyjściu z kościoła. Intencja zostanie odczytana podczas modlitwy.
 • 17 grudnia – piątek - o godz. 19.15 w Kościele Wspólnota rodzin Matki Teresy z Kalkuty zaprasza na Wieczór Przy Sercu Jezusa. W programie konferencja dla matek, ojców i narzeczonych oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i szkół ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w poniedziałek 13 grudnia(czyli jutro) o godzinie 19.00.
 • W Kościele powszechnym trwa Synod, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywiania naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota parafialna także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam na najbliższe spotkania synodalne, które odbędą się w środę 15 grudnia o godz. 19.15 i czwartek 16 grudnia o godz. 20.00.
 • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o 19.15
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki do grupy Bielanek. Następne spotkanie dla ministrantów odbędzie się w sobotę 18 grudnia o godz. 10.00. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • W styczniu 2022 roku rozpoczniemy czas wizyt duszpasterskiej, tzw. „Kolędy”. W tym roku, w związku z trwającą pandemią, będziemy zapraszać naszych Parafian z poszczególnych części parafii na Msze święte w ich intencjach w naszym kościele.
 • Nadal można składać WYPOMINKI ROCZNE, czytane w ciągu całego roku przed niedzielną Mszą św. za parafian o godz. 12.30 od grudnia 2021 roku do listopada 2022 roku i MSZE  ŚWIĘTE  ZBIOROWE za zmarłych odprawiana w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca: od grudnia 2021 r. do października 2022 roku o godz. 18.00. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Proszę o czytelne wypełnienie kartek, żeby uchronić się przed błędnym odczytaniem nazwisk. Wypominki należy składać w kancelarii parafialnej bądź w zakrystii po każdej Mszy św. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 • Od 1 grudnia rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Bardzo proszę
  o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony, ryże itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
 • Zmarli nasi parafianie: +Marianna Lubańska, +Małgorzata Kinga Frącek-Warsewicz, + Marek Antoni Urbaniak, +Henryk Kazimierz Sakowski.