Ogłoszenia parafialne

Czwarta Niedziela Adwentu 19 grudnia 2021 roku

 • Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla rodzin potrzebujących oraz osób biednych i bezdomnych. Jeśli ktoś z Państwa chciałby osobiście przygotować taką paczkę to szczegółowa lista najbardziej potrzebnych produktów znajduje się przy wejściu do zakrystii. Bóg Wam zapłać za okazane wsparcie i dobroć serca.
 • Jeżeli znacie Państwo osoby biedne w Waszym sąsiedztwie prosimy
  o zgłoszenie ich do kancelarii parafialnej. Dzięki Państwa pomocy będziemy mogli przygotować im paczki na święta.
 • Roraty odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30. W tym roku w trakcie rorat rozważamy poszczególne uczynki miłosierdzia i wpatrujemy się w apostołów miłosierdzia, takich jak Siostra Faustyna Kowalska czy Matka Teresa z Kalkuty. To konkretne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Niech w tym roku w naszej parafii Jezus narodzi się poprzez naszą dobroć wobec innych. 23 grudnia na roratach zostanie odmówiony akt zawierzenia Bożemu miłosierdziu, dziękując Bogu za tegoroczne Roraty

Z racji rorat w okresie Adwentu, w dni powszednie,  nie ma Mszy św. o godz. 7.00.

 •  24 grudnia zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zachęcamy, by zadbać o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Pisma Świętego mówiącego o Narodzinach Chrystusa, podzieleniu się opłatkiem, wspólnym śpiewie kolęd. Zachowajmy też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ten jedyny w swoim rodzaju wieczór daje okazję do pojednania, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich czy znajomych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Pozostawione puste miejsce, wcale nie musi zostać puste. Zaprośmy samotnych sąsiadów. Niech ten czas pomoże nam odkryć na nowo obecne w każdym z nas pokłady dobra.
 • 24 grudnia – piątek - Wigilia Bożego Narodzenia.Msza św. o godz. 6.30 i 8.00. Nie ma Mszy św. 18.00. Uroczysta Msza św. zwana Pasterką zostanie odprawiona o godz. 24.00. Taca zbierana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.
 • 25 grudnia - sobota – Uroczystość Narodzenia Pańskiego - święto nakazane - Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00.
 • 26 grudnia - niedziela – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas mszy świętej o godz. 12.30 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo. Warto podziękować Bogu za małżeństwa naszej parafii i prosić Go o dalsze prowadzenie i potrzebne łaski. Zapraszamy tego dnia również na nieszpory o godz. 18.00. Niech modlitwa psalmami pozwoli jeszcze głębiej przeżyć tajemnicę wcielenia.
 • W wigilię i w okresie świąt (tj. od 24 grudnia do 26 grudnia br. włącznie) kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wszelkie sprawy związane z sakramentami proszę zgłaszać do czwartku (23 grudnia) włącznie. W nagłych sprawach zapraszamy również po Mszach świętych do zakrystii.
 • Spotkanie służby liturgicznej odbędzie się w czwartek 23 grudnia o godz. 19.00 w zakrystii.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o 19.15
 • Od 1 grudnia rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Bardzo proszę
  o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony, ryże itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej. 24 grudnia od godz.13.00 będziemy wydawać dla naszych podopiecznych wigilijne dania jak również paczki świąteczne.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
 • Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasowe.
 • Zmarli nasi parafianie: +Krystyna Barbara Zaboklicka, +Bogdan Stefan Rybak, +Jan Bachan.