Ogłoszenia parafialne

Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa –

Niedziela w oktawie Bożego Narodzenia

26 grudnia 2021 roku

 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy rodziny naszej parafii, zwłaszcza te przeżywające trudności i kryzysy. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych. W trakcie sumy o godz. 12.30 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, zaś o godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory. Niech modlitwa psalmami pozwoli jeszcze głębiej przeżyć tajemnicę Wcielenia.
 • 27 grudnia – poniedziałek – Święto świętego Jana Apostoła i Ewangelisty,
 • 28 grudnia – wtorek – Święto Świętych Młodzianków Męczenników
 • 31 grudnia – piątek – o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna za wszelkie dobro i otrzymane łaski od Boga w roku 2021. Po Mszy św. o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

Kardynał Kazimierz Nycz udzielił dyspensy na 31 grudnia 2021 roku od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej.

 • 1 stycznia 2022 roku –sobota – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Tego dnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Pokoju.

Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna.

 • Zapraszamy młodzież z klas ósmych i szkół ponadpodstawowych do rozpoczęcia przygotowań do sakramentu Bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. w zakrystii.
 • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, zaś dziewczynki do grupy Bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka.
 • Spotkania Wspólnoty Ruchu Światło – Życie odbywają się w każdy czwartek o 19.15
 • Od 1 grudnia rozpoczęliśmy wydawanie gorących posiłków w Domu Chleba dla osób bezdomnych i biednych z naszej Parafii. Bardzo proszę
  o przynoszenie artykułów spożywczych, na bazie których będziemy mogli przygotować zupy. Potrzebne są warzywa, artykuły mięsne, przyprawy, przeciery, kasze, makarony, ryże itp. Produkty można przynosić do Domu Chleba lub do kancelarii parafialnej.
 • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.
 • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
 • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych.
 • Zmarli nasi parafianie: +Barbara Irena Bolechowska, +Krystyna Wiktoria Wojteczuk, +Elżbieta Henryka Chojnacka, +Krystyna Barbara Grabowska,