Ogłoszenia parafialne

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022 roku

  • 3 stycznia – poniedziałek – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Jak w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz.  18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • 6 stycznia – czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to jedno ze świąt nakazanych. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje.

O godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na wspólne parafialne śpiewanie kolęd. Zechciejmy zagłębić się w treści Bożego Wcielenia i podtrzymać piękną tradycję kolędowania.

  • 7 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. wotywna do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych z naszej parafii, których odwiedzimy z posługą kapłańską, proszę zgłaszać do kancelarii parafialnej.
  • 8 stycznia o godz. 11.30 – wymiana tajemnic, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec św. O godz. 12.00 Msza św. w intencji wynagradzającej za grzechy popełnione Najświętszemu sercu Maryi
  • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona podobnie jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych domów i bloków na wieczorną Mszę św. w ich intencji. Więcej szczegółów podamy wkrótce.
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona.W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zmarli nasi Parafianie śp.: +Alicja Teresa Szymczak,