Piąta Niedziela Zwykła,

6 lutego 2022 roku

• Chór parafialny ma przyjemność zaprosić na Akatyst ku czci Bogurodzicy, który odprawiony zostanie dzisiaj o godzinie 18:00. Akatyst to wielki hymn Kościoła. Słowa z V wieku pozostają aktualne również dziś, zapraszając nas do zanurzenia się w tajemnicy Boskiego wcielenia, czyniąc Maryję naszą Przewodniczką. Zechciejmy przyjść i dołączyć do tej niezwykłej modlitwy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz.  18.00 zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Zaś w czwartek 10 lutego przypada liturgiczne Wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy.
  • W piątek 11 lutego we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzić będziemy XXX Światowy Dzień Chorego. Hasłem tego dnia są słowa : Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny (Łk 6, 36). O godz. 12.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. dla osób chorych połączona z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przed Mszą św. o godz. 11.30 Różaniec św. w intencji chorych.
  • W Kościele powszechnym trwa Synod, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywiania naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota parafialna także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszam na kolejne spotkanie synodalne, które odbędzie się w czwartek 10 lutego o godz. 20.00.
  • W tym roku wizyta duszpasterska w naszej parafii będzie przeprowadzona podobnie jak w ubiegłym roku. Będziemy zapraszali mieszkańców poszczególnych ulic na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00 w ich intencji. Podczas Mszy św. chcemy modlić się o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla Was w Nowym  Roku 2022. Zapraszamy Was według następującego porządku:

W tygodniu od 7 stycznia do 11 lutego:

07/02:

ul. Egejska 1, ul. Egejska 3, ul. Egejska 5 i ul. Egejska 7

08/02:

ul. Egejska 2 i ul. Egejska 6;

09/02:

ul. Egejska 4 i ul. Egejska 8;

10/02:

ul. Capri 2, ul. Capri 3 i ul. Capri 5;

11/02:

ul. Kartaginy 1 mieszkania 1 - 194

Pozostałe informacje o terminach znajdują się w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane z racji kolędy.

• Za tydzień w niedzielę 13 lutego o godz. 18.00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory ku czci św. Antoniego Marii Zaccarii założyciela zakonu Zgromadzenia Księży Świętego Pawła (barnabitów) i patrona naszej parafii.
  • Spotkanie dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. odbędzie się po feriach.
  • Spotkanie dla ministrantów i kandydatów do posługi ministranckiej odbędzie się 12 lutego o godz. 10.00
  • Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszym Kościele, a dziewczynki do grupy bielanek. Wszelkie informacje u o. Przemka Śniegowskiego.
  • Przypominamy, że w Świątyni obowiązuje nakaz noszenia maseczek i zachowanie standardów sanitarnych. Zachęcamy, aby nie rezygnować z życia sakramentalnego, ale przy roztropnym zachowaniu kontynuować je nie tylko w niedziele, ale również w dni powszednie.
  • W naszym Kościele Komunię Świętą przyjmujemy w następującym porządku: Do głównego celebransa procesyjnie podchodzą osoby, które pragną przyjąć Ciało Chrystusa na rękę w postawie stojącej. Zaś osoby, które chcą przyjąć Komunię Świętą do ust, są proszone o uklęknięcie (lub stanięcie) przy balaskach.
  • Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w sposób aktywny angażują się w działalność charytatywną naszej parafii. Dziękuję za ofiary pieniężne na ten cel, art. spożywcze, odzież, art. chemiczne, higieniczne i opatrunkowe. Potrzebujemy ciepłej odzieży: kurtek, czapek, szalików, butów, bielizny ciepłej, bielizny osobistej, plecaków małych torb podróżnych oraz maseczek i płynów dezynfekujących. Odzież może być używana ważne, aby była czysta i niezniszczona. W imieniu korzystających z Domu Chleba dziękuje za dar waszego serca, za to że pochylacie się nad biednymi, potrzebującymi, bezdomnymi.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.